Bóle kręgosłupa - jak sobie pomóc?

Od kilku lat mam okropne bóle w dolnej części kręgosłupa. Odczuwam też takie dziwne mrowienie w części piersiowej. Jak stoję, chociaż 5minut, to pojawia się też ból i wzdęcie brzucha - tak jakby kręgosłup uciskał mi na żołądek. Przyznam się, że byłam już z tymi dolegliwościami u kilku lekarzy, ale każdy jeden tak jakby nie przejmował się moim bólem. Zalecano mi tylko ćwiczenia, które nie pomagają. Bardzo proszę o pomoc. Jakie badania powinnam zrobić i do jakiego udać się lekarza. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Powinna Pani zacząć od wykonania rtg odcinka kręgosłupa, który daje dolegliwości bólowe. W zależności od wyniku badania należy zgłosić się albo do Paradni Rehabilitacyjnej lub Ortopedycznej. Ale o tym zadecyduje lekarz rodzinny ponieważ do obu poradni wymagane jest skierowanie. Wówczas będzie można zlecić dalsze postępowanie, albo dalszą diagnostykę, albo odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam