Bóle kręgosłupa lędźwiowego oraz wynik badania RTG

od ok 3 lat zmagam się z bólami kręgosłupa lędzwiowego zrobiłam RTG i w wyniku wyszło: lardoza nieco pogłębiona, dyskretne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej L5/S1. proszę o proste wytłumaczenie mojego wyniku. Pracuję przy osobach leżących czy taka praca nie koliduje w moimi wynikami?

Badanie rtg jest badaniem dosyc ogólnym i nie pokazuje wszystkich struktur budujących oś czynno,ściowo-strukturalną jaką jest kręgosłup.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.

Praca przy osobach leżących jest obciążająca dla kręgosłupa i należy właściwie o niego zadbac.