Bolesność kręgosłupa a trudności w poruszaniu się

Witam! Mam silny ból kręgosłupa i czasami nie potrafię zrobić kroku do przodu. Jestem na lekach przeciwbólowych i borę mydokalm forte. Zrobiłam badanie RTG i wyszło: nierówny zarys płytek granicznych kręgów L5-S1, obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1, wyostrzenie krawędzi kręgów L5-S1, poziome ustawienie kości krzyżowej. Jak to się leczy?

Aleksander Ropielewski

Najpewniej powodem dolegliwości jest ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych lub rdzeń kręgowy. Należy wykonać badanie rezonansu magnetycznego w celu oceny zmian w kręgosłupie. Przy tak nasilonych objawach leczeniem z wyboru jest operacja. Proponuję wizytę na pogotowiu.