Bolesność pleców u 23-latka

Witam, od ok. pół roku bolą mnie plecy, głównie w części piersiowej i szyjnej. Może być spowodowane to tym, że kilka dni przed tym, kiedy zaczeły bolec podnosiłem cos ciezkiego i mogłem "coś" sobie uszkodzic. Miałem rtg kregoslupa piersiowego, ale nic nie wyszło. Później chodziłem na masaze i zabiegi, ale niewiele pomogło. Wcześniej nie miałem problemow z plecami. Co to może być? Ból jest dość mocny (raz mniejszy, raz wiekszy) i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Prosze o szybka odpowiedz.

Szanowny Pani,
Po Pana opisie można wnioskować, że problem dotyczy stabilizacji mięśniowej jednak bez wątpienia wymaga Pan badania ortopedycznego i być może pogłębienia diagnostyki przez wykonanie rezonansu magnetycznego. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Z poważaniem,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu