Centralna przepuklina uciskająca worek oponowy, spłycająca zachyłki boczne i obustronnie zwężająca otwory międzykręgowe

Witam to jest wynik rezonansu.Mierne obniżenie wysokości krążka L4-L5 i L5-S1.Niewielka wypukilna kążka L3-L4 modeluje worek oponowy miernie zwęża otwory między kręgowe. Centralna przepuklina L4-L5 o wym. 4,8mm uciska worek oponowy spłyca zachyłki boczne i obustronnie zwęża otwory międzykręgowe. Centralan przepuklina krążka L5-S1o wym. 3mm uciska worek oponowy, spłyca zachyłki boczne i miernie zwęża otwory międzykręgowe. Czy czeka nmie operacja? Jaki jest sposób postępowania w takiej sytuacji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. O sposobie dalszego postępowania zadecyduje lekarz prowadzący.