Chcę schudnąć proszę napisać jak:D?

Hej mam 16 lat ważę 80 kg przy wzroście 178. Trenuję siatkówkę codziennie, trening 2 godzinny prócz niedzieli. Chcę schudnąć około 8 kg. Mój dzień wygląda tak: śniadania nie jem, w szkole zjem jakiegoś batona, obiad jem o godz. 15 30.. i jem dużo np 2 talerze zupy i 2 dwie duże kromki chleba, kolacja o godz 19, jem np. 2 kromki chleba z serem ogórkiem. Zdarza się, że w ciągu dnia zjem np 2 batony i 4 kostki czekolady. Dużo osób mówi, że mam jeść mniej ale częściej, ale boję się, że jak zjem jeszcze śniadanie to przytyje. Czy jestem strasznie gruba? Proszę o jakąś dietę, bo nie lubię siebie.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 25.31.
Odpowiada to 90 centylowi.
Oznacza to nadwagę.
Pamiętaj jednak, iż część tych "dodatkowych" kilogramów związana jest z rozwojem tkanki mięśniowej, która uległa "rozbudowie" na skutek intensywnych treningów.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Wybieraj:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;

Wyeliminuj:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej
Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Przykładowe ćwiczenia są dostępne na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM