Co jest powodem braku chęci na spotykanie w realnym świecie?

MAM 48 lat.W zeszłym roku na GG poznałam faceta, który mnie od siebie uzależnił. Chodziło o seks. Ja w końcu sie zakochałam albo wydawało mi się,że to milość, ale emocje były silne, a on nie chciał się spotkać. Twierdził,że jak sie spotkamy i rozstaniemy to on tego nie przeżyje.Uciełam znajomość. Ciekawa jestem co to jest , dlaczego faceci tak się zachowują i dlaczego przyciągam takich palantów?Codziennie był dla mnie gotowy, ale nie na spotkanie w realu. Tak można, czy to norma teraz?Nigdy mi sie nie pokazał na skajpie. Chciałabym wiedzieć co kieruje takimi ludźmi. Kobieta

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu sytuacji, którą Pani przeżyła i rozczarowania, którego musiała ona być źródłem.
To bardzo dobrze, że pomimo tego "uzależnienia" o którym Pani pisze, udało się Pani tę szkodliwą znajomość uciąć i skupić się na sobie.
Odpowiadając na Pani pytanie dlaczego ten mężczyzna zachował się akurat w taki sposób, można by długo spekulować, ale bez znajomości sytuacji z jego strony są to czcze dywagacje. Jednym z powodów mogłoby być na przykład niskie poczucie własnej wartości, nieśmiałość i brak wiary we własną atrakcyjność. Są to często powody, które powstrzymują ludzi przed przeniesieniem romansu na realny grunt - boją się rozczarować partnera lub że w rzeczywistości nie dorównają obrazowi, który wykreowali.
Innym powodem mogą być istniejące w rzeczywistości realne przeszkody w kontynuacji relacji - zatajony związek partnerski, przekłamania dotyczące wieku, wyglądu, stylu życia.
Jeżeli jednak ten mężczyzna to nie jest odosobniony przypadek i częściej zdarza się Pani trafiać na "palantów" sugerowałabym rozważyć skorzystanie z usług psychoterapeuty celem zapobieżenia powtarzania takich sytuacji w przyszłości.
Życzę Pani dużo szczęścia.

Może warto jemu zadać te pytania? Nie jest to zachowanie typowe dla osoby szczerze zainteresowanej i otwartej w relacji. Może mieć różne źródła (szczególnie, że forma kontaktu jaką jest GG nie weryfikuje, czy osoba podała prawdziwe dane podczas rozmowy). Zachęcam zatem do poszukania tych- ważnych dla relacji- odpowiedzi podczas rozmowy ze znajomym. Często wyjaśnienie czy konfrontacja-choć czasem prowadzi do rozczarowań- to w ostatecznym rozrachunku pomaga budować relację na realnym gruncie.