Witam serdecznie,
Przykro mi słyszeć, że boryka się Pani z tak wieloma trudnościami, że towarzyszy Pani ciągłe poczucie winy i obawy związane z interakcjami z innymi ludźmi. Sytuacje, które Pani opisuje ukazują złożony obraz, w którym kwestie związane z obniżonym poczuciem własnej wartości mieszają się z lękiem przed oceną lub odrzuceniem przez innych. To bolesne i obciążające doświadczenia.
Poczucie, że nie jest Pani brana na poważnie może prowadzić do jeszcze większego niepokoju w relacjach społecznych. Równocześnie, Pani obawy związane z byciem sama w domu wieczorami i strach przed potencjalnym niebezpieczeństwem mogą sugerować podwyższony poziom lęku, który może mieć różne przyczyny.
Na odległość bardzo trudno jest powiedzieć więcej, posiadając tak niewiele danych na Pani temat oraz mając na uwadze Pani wrażliwość.
Zachęcam Panią gorąco do poszukiwania wsparcia u specjalisty, takiego jak psycholog lub psychoterapeuta. Dzięki profesjonalnej pomocy będzie Pani mogła zrozumieć podłoże swoich uczuć i zachowań oraz nauczyć się zdrowszych sposobów radzenia sobie z trudnościami w codziennym życiu. Terapia może również pomóc Pani w budowaniu bardziej stabilnych i satysfakcjonujących relacji z innymi oraz w pracy nad wewnętrzną równowagą i poczuciem bezpieczeństwa: https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psychoterapia, https://portal.abczdrowie.pl/nurty-psychoterapeutyczne.
Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, jak Pani organizuje swój czas i znajduje przestrzeń na rozwijanie zainteresowań i pasji. Aktywności, które przynoszą Pani radość i poczucie spełnienia są ważne dla odreagowanie stresu i budowanie poczucia własnej wartości.
Proszę pamiętać, że niezależnie od tego, jak bardzo czuje się Pani winna, czy nieodpowiednia, zasługuje Pani na wsparcie i nie musi Pani przechodzić przez te trudności sama. Każdy z nas potrzebuje czasem pomocy, a decyzja o poszukiwaniu wsparcia jest ważnym krokiem w kierunku lepszego samopoczucia i zdrowia psychicznego.
Życzę Pani dużo siły i odwagi na tej drodze do lepszego samopoczucia i mam nadzieję, że wkrótce Pani sytuacja się poprawi.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Mam depresję, jak sobie z tym poradzić? – odpowiada Paulina Witek
- Jak poradzić sobie ze stratą przyjaciela? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak mam poradzić sobie w życiu? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Obniżenie dobrego samopoczucia, bardzo częste podirytowanie, poddenerwowanie po stracie bliskiej osoby – odpowiada Mgr Renata Respondek
- Jak poradzić sobie ze strachem przed ojcem? – odpowiada Lek. Wiesław Łuczkowski
- Problem z zasypianiem i leczenie depresji - co mam robić? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Jak mam poradzić sobie z taką sytuacją w pracy? – odpowiada Dr Mieczysław Bakun
- Straciłam chęć do życia... – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Relacje z osobą, która uważa, że zawsze ma rację – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Niechęć do przebywania z ludźmi – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
artykuły
"Zwykle stresem jest to, co dotyczy sfery życia, w której nie czujemy się pewnie..."
Żyjemy w lęku i strachu przed kolejnym dniem. Zami
Fobia szkolna - przyczyny, objawy, leczenie. Jak wspierać dziecko?
Fobia szkolna, nazywana także skolionofobią lub di
Jak rozpoznać osoby z niskim EQ? Sprawdź, czy posiadasz te cechy
Inteligencja emocjonalna, znana również jako EQ, o