Jak poradzić sobie z porzuceniem?

Witam ,jakiś czas temu zostawił mnie mężczyzna ,z którym byłam 6 lat ,nie było konkretnych przyczyn. Przez jakiś czas jeszcze utrzymywałam z nim relacje w której była iskierka nadziei na lepsze jutro . Jednak ostatnio dostałam od niego wiadomość ,ze nie chce mieć zobowiązań ,nie chce już żadnych związków i bliskości ,ponieważ chce zostać sam ,gdyż jest dla niego to minimum obowiązków i problemów . Jestem w pogrążona w smutku i ogromnym żalu . Nigdy w życiu nie czułam się tak podle . Serce mam pęknięte na miliony kawałków ,a w mojej głowie są tylko wspomnienia związane z moim ukochanym . Nie potrafię myśleć o niczym innym tylko o tym jak mi kiedyś było z nim cudownie . Nie potrafię zorganizować niczego ,codzinny płacz ,smutek i żal nie pozwala mi w codziennym funkcjonowaniu . Proszę poradzić mi coś co pozwoli mi chociaż trochę stanąć na nogi . Nie ukrywam ,ze nie wyobrażam sobie zycia bez niego ,w każdy dzień z nim spędzony z nim był dla mnie na wagę złota . Chciałabym znowu mieć go przy sobie .

Jeśli jednak smutek i obniżenie nastroju rzeczywiście nie pozwalają Pani funkcjonować życiowo i zawodowo, wpływają na zaburzenia rytmu dnia- warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistą- psychologiem psychoterapeutą.

Dobry Wieczór Pani,

Rozumiem, jak trudnych emocji Pani może doświadczać, kiedy relacja układała się i nie było konkretnych przyczyn.

Pani były Partner zakomunikował Pani, że "nie chce żadnych obowiązków i problemów..." i to znaczyłoby że przestraszył się oczekiwań, odpowiedzialności...
Być może w Waszą relację wkradła się monotonia?

Nie pozostaje Pani nic innego, jak przyjąć do wiadomości decyzję byłego Partnera.

Zalecałabym Pani, by nie pozostawała w tej sytuacji i z tą sytuacja sama, skorzystała ze wsparcia Przyjaciół, jak również sięgnęła po rozmowę i wsparcie psychologiczne.

Życzę Pani zadbania o siebie, bo jest Pani ważna!
irena.mielnik.madej@gmail.com