Samotność i znudzenie a leczenie

- nie mam znajomych (nie ma z kim porozmawiać wyjść strasznie się nudzę czuje się samotna chyba nie pasuje do ludzi i jestem jakaś inna przez moją szczerość ludzie mnie unikają możne nawet za dużo myślę ) - straciłam zainteresowanie wszystkim i wciąż brakuje mi siły przechodzę jakieś bunty wewnętrzne walczę a następnie kończy się to płaczem i bezsilnością - próbowała być w porządku dla innych ale ile można być tarczą bądź wsparciem a samemu bez pomocy jak się jej potrzebuje (ignorancja)

Witam. Zdarza się tak, że w naszych relacjach z innymi, mogą się pojawiać sprzeczne ze sobą uczucia. Np. możemy kogoś bardzo potrzebować i chcieć się do kogoś zbliżyć ale jednocześnie odczuwamy lęk czy złość. Staramy się nawiązać relację ale jednocześnie jakby „wewnętrzny sabotażysta” podpowiadał nam zachowania, które prowokują odrzucenie. Niepowodzenia w tak ważnym obszarze, jakim są relacje z innymi ludźmi, mogą prowadzić do zniechęcenia, rezygnacji i frustracji. Może towarzyszyć temu poczucie bycia niezrozumianym, bezradność i smutek. Zaniechanie kolejnych prób, izolowanie się będzie raczej pogłębiać ten stan. A największe szanse na rozwój mamy w kontakcie z innymi ludźmi. Jeżeli Pani chce wydobyć się z samotności i jest zainteresowana poprawą relacji z innymi, ale też głębszym rozumieniem swojego funkcjonowania, bardzo pomocna może być dla Pani psychoterapia grupowa. W takich warunkach można spotkać się z osobami, które mają podobne trudności, można wyraźnie zobaczyć jak buduje się relacje z ludźmi i dlaczego tak się robi. Pracować nad swoimi trudnościami ale też odkrywać swoje mocne strony. Grupa terapeutyczna stwarza bezpieczne warunki do lepszego rozumienia siebie i innych oraz do wypracowywania sobie umiejętności społecznych. Jeżeli na ten moment spotkanie z grupa wydaje się Pani zbyt trudne, można zacząć od pracy indywidualnej. Formy pomocy ustala się podczas pierwszych konsultacji z terapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia, MB

Ważne życie własnymi sprawami! ustalenie własnych planów i priorytetów, praca, sport. cieszenie się nawet drobiazgami
Nie należy uzależniac się od opinii innych
Warto zwrócić się o pomoc do Psychologa, Psychiatry.
Objawy zwątpienia i apatii mogą wskazywać na depresję !