Problem z zasypianiem i leczenie depresji - co mam robić?

Od ponad roku obserwuje u siebie objawy depresji, ale dopiero pół roku temu odważyłam się iść do psychiatry. Potwierdził on moje przypuszczenia, przepisał leki antydepresyjne. Na początku działały, nawet miałam wrażenie, że zwalczyłam tą chorobę, ale od miesiąca mój nastrój się pogarsza, znów mam problem z zasypianiem i choć śpię około 9 godzin chodzę niewyspana. To mnie najbardziej dręczy. Nigdy nie byłam osobą otwartą i komunikatywną. Ciężko jest mi mówić o moich problemach. Nie mam wsparcia w rodzinie, mama twierdzi, że sama jestem sobie winna, że powinnam sama dać sobie radę. Jestem sama, znajomi mają swoje życie, a ja nie mam w naturze się komuś narzucać i prosić o pomoc. Nie wiem sama już co mam robić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecałabym Pani konsultację z prowadzącym leczenie psychiatrą w celu korekty leczenia farmakologicznego.
Obiektywnie sypia Pani dostateczną ilość godzin na dobę. Towarzyszące w ciągu dnia uczucie zmęczenia i senności oraz problemy z zasypianiem mogą być związane np. z nieodpowiednią porą przyjmowania leku lub je go dawką.
Ponadto, warto rozważyć psychoterapię jako dodatkową metodę leczenia, zwłaszcza, że sygnalizuje Pani pewne problemy z ekspresją emocji oraz w relacjach interpersonalnych. Psychoterapia może być dla Pani również źródłem wsparcia, którego teraz szczególnie Pani potrzebuje.

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy samopoczucia.