Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam problem ze snem - co robić?

Od prawie pół roku mam problem ze snem, zasnę tylko wtedy, gdy położę się późno spać, jeśli mam zamiar zrobić to wcześniej, to będę przewracać się w łóżku dobre 3 godziny. Jakiś czas temu było gorzej, bo zasypiałam dopiero nad ranem, a później wstawać przed 7 do szkoły... Teraz zasypiam ok. 11 w nocy i nawet bez większych problemów, ale i tak śpię na lekcjach, jestem zmęczona. Nawet gdy mam wstać do szkoły, od razu po przebudzeniu zasypiam, w soboty śpię nawet do 15. Co mam zrobić? Kłaść się wcześniej i strasznie się męczyć? Dodam jeszcze jedno, czasami w nocy zdarza mi się z byle powodu płakać i nie mogę później przez to spać.

KOBIETA ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

 Joanna Moczulska-Rogowska
Joanna Moczulska-Rogowska Psycholog

Witam.

Nie masz uregulowanego cyklu dobowego. Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, spać 7-8 godzin na dobę.

Piszesz, że Twoje problemy ze snem pojawiły się ok. sześciu miesięcy temu. Czy wydarzyło się wówczas coś ważnego w Twoim życiu?

Problemy ze snem najczęściej wynikają ze stresu i nierozwiązanych problemów. Zastanów się, czy jest coś co Cię martwi i niepokoi, co sprawia, że się przejmujesz i jesteś smutna. Wyeliminowanie tych problemów i uregulowanie cyklu dobowego sprawi, że zaczniesz się wysypiać, a tym samym nie będziesz przemęczona w ciągu dnia.

Pozdrawiam serdecznie!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy