Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieprawidłowe nawyki związane ze snem

Mam 13 lat. Mam bardzo duże problemy ze snem. Zasypiam ok 3-4 w nocy, w tym czasie wiercę się w łóżku i myślę o rzeczach sprzed kilku lat. Gdy zasnę, śpię dobrze, ale wstaję ok 13. Jak jest szkoła, muszę wstać o 6.00. W szkole jest OK, ale jak już wracam do domu, nie mogę powstrzymać się i zasypiam. Mama kupuje mi tabletki przeciwsenne, ale nie działają. Mam cukrzycę pierwszego stopnia. Co to jest? Ja chcę spać jak normalni ludzie.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam,

Twoje problemy mogą wynikać z nieprawidłowych nawyków związanych ze snem. W regulacji prawidłowego rytmu snu ważne jest kładzenie się do łóżka o stałych porach. Jeżeli odsypiasz wczesne wstawanie i stosujesz popołudniowe drzemki, tego samego dnia będziesz miała problem z zaśnięciem. Tego dnia warto się przemęczyć i pójść spać dopiero wieczorem o stałej porze.

Podobnie - nie powinnaś spać do godz. 13.00, jeśli następnego dnia wstajesz o 6.00. Na taką porę snu mogą pozwolić sobie jedynie osoby pracujące na nocnej zmianie.

Nie powinnaś stosować leków nasennych. Większość z nich nie jest zarejestrowana do leczenia bezsenności u osób poniżej 18 rż. Leki mogą wpływać paradoksalnie pobudzająco, pogłębiając problemy ze snem.

Polecam Ci informacje dostępne w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-poprawic-jakosc-swojego-snu

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy