Dlaczego mam problemy z zasypianiem?

Witam serdecznie, mój problem polega na tym, że w chwili zasypiania mam częste drgania kończyn. Wiem, że jest to odruch naturalny, ale gdy zasypiam, wchodzę w fazę snu i nawet czuję, że coś mi się zaczyna śnić, ale jednak nie śpię i gwałtownie otwieram oczy, tak jakbym dokładnie czuła moment przechodzenia z jawy w sen. Czuję irracjonalną potrzebę otwarcia oczu i wybudzenia się, ponieważ czuję lęk, wcześniej miałam wrażenie, że budzę się z takim lękiem, bo mam drgawki, ale teraz po prostu nie mogę spać, chociaż jestem bardzo zmęczona. Oczywiście taka sytuacja nie ma miejsca, gdy wypiję alkohol, ponadto czuję, że moje ciało jest napięte jak zasypiam, tak jakby całe drgało.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ruchy kończyn towarzyszące zasypianiu mogą wskazywać na tzw. mioklonie, które zazwyczaj nie wymagają leczenia. Występują one u wielu ludzi i nie powodują niewyspania lub gorszego funkcjonowania w ciągu dnia.

Problem wymaga jednak różnicowania z niektórymi postaciami padaczki, dlatego wskazana byłaby konsultacja neurologiczna.

Jeśli nadużywa Pani alkoholu (np. przez kilka dni codziennie wypija Pani pewną jego porcję - np. kilka drinków lub piwo), to zgłaszane problemy mogą być tego bezpośrednim skutkiem.

Z pozdrowieniami