Dlaczego zasypiam na jamie?

Witam mam problemy ze spaniem. Zasypiam na jawie mam otwarte oczy ale juz widze latajace nade mna 'rzeczy' albo cos wisi jakies szmaty albo cos lata np kiedys smoki i wszystko jest jakby utkane z mgly. Siegam po to reka lub siadam na lozku bo wiem ze znowu sie to dzieje ze sni mi sie to mimo ze oczy mam otwarte. Do trgo czesto rozmawiam przez sen lub sie przebudzam mowie cos do meza i zasypism dalej.Czasem po obudzeniu nie pamietam kim jest moj mąż. Czy powinnam isc do psychiatry?

Witam!
Wskazane badanie neurologiczne, RM głowy, EEG, podstawowe badania laboratoryjne z poziomami cukru, TSH, elektrolitów, hormonów. Dalsze działania zależne od uzyskanych wyników. W różnicowaniu należy brać pod uwagę: somnolencję, sennowłóctwo lub inne pokrewne. Po wykluczeniu kontakt z psychiatrą, ocena poziomu lęku i niepokoju wewnętrznego i pomoc skuteczną psychoterapią.
Powodzenia
W. Łuczkowski.