Dlaczego nie odczuwam emocji ani uczyć?

Witam,mam 22 lata i jedno pytanie.Od jakiegos czasu nie czuje emocji ani uczuc.Zastanawialem sie czy nie jestem psychopata,ale widoki typu martwy jez na drodze nie sprawiaja ze sie usmiecham,ponadto pamietam ze odczuwalem takie uczucia jak strach,zdarzylo mi sie tez kiedys popłakac.Czy moge byc psychopata czy moze to byc cos innego?

Brak odczuwania emocji może mieć różne źródła - zarówno w obszarze zaburzeń osobowości, jak i innych np aleksytymia, depresja, całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu. Zachęcam do podjęcia diagnostyki psychologicznej. Specjalista nie tylko będzie potrafił wyjaśnić źródła, ale także zaproponuje możliwe sposoby radzenia sobie z nimi.