Dlaczego 4 lata temu przestałam odczuwać emocje?

Witam od około 4 lat przestałam odczuwać emocje... Jestem uśmiechnięta, nie mam depresji czy braku chęci do życia. Jeśli emocje dotyczą synów to wszystko dIala idealnie, odczuwam szczęście, miłość, strach... Ale co do innych ludzi przestałam... Tata mój miał udar i nic nie poczułam, czy to brat czy najlepsza przyjaciółka nie ma znaczenia, ja nic nie czuje. Uśmiecham się i stwarza pozory i tyle. Z moim partnerem to smao, czuję się pusta, oderwaniała... Tak tylko to czuję odretwienie... Czasem czuje ekscytacje, złość... Ale nic pozatym... Kiedyś taka nie byłam, wręcz przeciwnie odczuwalam wszystko bradzo..... Nie czuję smutku na myśl o śmieci rodziców, partnera.... Zablokowałam sie i nie wiem jak to odkręcić...

Witam serdecznie,
czasem w skutek silnych przeżyć wytwarzają się reakcje obronne, między innymi odrętwienie emocjonalne. Do ustabilizowania takiej sytuacji wskazana jest psychoterapia, podczas której wraz ze specjalistą będzie Pani w stanie dowiedzieć co tak naprawdę dzieje się z Pani emocjami, jakie to ma konsekwencje, jak sobie z takim zjawiskiem poradzić oraz co zrobić aby na skutek kolejnych trudnych sytuacji stan taki nie nawracał.
Pozdrawiam i zachęcam do podjęcia psychoterapii u specjalisty.