Co mogą oznaczać problemy żołądkowe u 27-latka?

Witam, trzy tygodnie temu miałem dziwny incydent, mianowicie gdy leżałem na łóżku na plecach i jadłem kanapkę coś mi jakby "zatkało" mi się w przewodzie pokarmowym i w tym momencie lewa ręka, lewa noga i lewa strona twarzy zaczęły mi bardzo mocno drętwieć, trwało to kilka minut, w tym czasie zacząłem chodzi po mieszkaniu żeby to "rozruszać" (na twarzy nie było żadnego grymasu) dopiero po zwróceniu wszystkiego z żołądka poczułem się lepiej. Od tamtej pory mam cały czas takie same objawy tylko w dużo mniejszej skali. Gdy zjem normalną porcję czegokolwiek czuję się zapchany od żołądka aż po przełyk, czasem muszę zwymiotować żeby poczuć się lepiej. Gdy jem malutkie porcje po prostu czuję się pełny często przy tym występuje mrowienie twarzy. W ciągu dnia kilka-kilkanaście razy czuję mrowienie po lewej stronie twarzy, czasem mam chwilowe mrowienie w nogach lub rękach. Gdy siedzę lub leżę w jakiejś pozycji szybciej niż normalnie drętwieje mi ręka lub noga. Do tego wszystkiego czuję pare razy dziennie kłucie w sercu. Byłem w przychodni w Anglii ale lekarka przepisała mi Gaviscon, ale po 3 dniach nic się nie zmienia.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy dyspeptyczne mogą ze sporym prawdopodobieństwem świadczyć o chorobie refluksowej przełyku. Dość niepokojące są jednak towarzyszące objawy neurologiczne (zwłaszcza jeśli występują zaburzenia połykania, krztuszenie się przy jedzeniu). Wymaga pan dokładnej oceny klinicznej, odpowiedniego leczenia i ewentualnie poszerzenia diagnostyki. Może pan udać się na konsultację neurologiczną.