Co może oznaczać guzek w jamie ustnej po wewnętrznej stronie?

Witam. Jakieś 4 tygodnie temu w jamie ustnej, w miejscu błony śluzowej wargi zrobiła mi się zmiana. Na początku guzek ten miał ok 1cm średni, mocno wyczuwalny. Zacząłem smarować miejsce DentoSept, dzięki czemu guzek w przeciągu kilku dni zmniejszył się trzykrotnie, lecz pozostał tej wielkości do obecnej chwili. Guzek jest w formie ziarnka grochu, twardy, po naciśnięciu robi się delikatnie fioletowy, tak stwierdził lekarz, który zlecił dalsze smarowanie DentoSept, oraz dał mi skierowanie do Chirurga Szękowo-Twarzowego. Jako że wizyte do takiego chirurga mam za jakiś czas, pytam tutaj czy jest to coś poważnego, czy mam się czegoś obawiać ?

to cysta śluzowa wargi idź raczej do laryngologa chirurga głowy i szyi. To trzeba w całości dokładnie wyłuszczyć pod mikroskopem i w zestawie mikro narzędzi. Jak byś napisał gdzie mieszkasz to bym Ci poradził godny ośrodek a tak to lipka.