Co może znaczyć powiększenie po prawej stronie szyi?

Dzień dobry, Mam 'powiększenie' po prawej stronie szyi na wysokości grdyki. Pojawiło się to prawie 2 miesiące temu, po wietrznej podróży w pociągu, przy otwartym oknie (przynajmniej ja to z tym łącze). Nie boli przy dotyku i skręcaniu szyi - tylko czasami coś poczuje lekko, np. w nocy, gdy się obudzę. Nie mam innych objawów. Co to może być i do jakiego specjalisty (laryngologa?) powinienem się z tym wybrać?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to powiększony węzeł chłonny, ale koniecznie jest badanie fizykalne żeby to określić i wykluczyć inne przyczyny. Warto na początek udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie ukierunkowania dalszej diagnostyki.