Co oznacza RTG lędźwi 39-latka?
Dzień dobry, Miałem wykonywane badanie RTG kręgospłupa w odcinku lędzwiowym - spowodowane było to uderzeniem podczas gry w piłkę nożną w plecy. Cały czas utrzymuje się ból w okolicy odcinka lędźwiowego, który uniemożliwia mi normalny sen oraz normalne funkcjonowanie. Na opisie badania jest informacja jest: "-Zniesiona fizjologiczna lordozai niewielkiego stopnia prawostronna skolioza odcinka L kręgosłupa z niewielką rotacją kręgów - przestrzenie międzykręgowe nieprzewężone - wysokość trzonów prawidłowa Mam pytanie czy warto udać do chirurga w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,  lat 39

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opis RTG nie wskazuje na ewidentne zmiany urazowe. Warto jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym żeby dokonać interpretacji łącznie z pana obrazem klinicznym (objawy, mechanika urazu, badanie przedmiotowe), co pomoże w ew. diagnostyce i leczeniu.