Co oznacza wynik badania przed operacją biodra?

Witam Właśnie próbuję "przetłumaczyć" wyniki badan mojej mamy i na szczęście znalazłem Państwa cudowną stronę i ten dział. Więc jeśli mogę... Moja mama (72 l) robiła badania wczoraj w związku z zaplanowaną za miesiąc operacją biodra. Natomiast pierwotną przyczyną tych badań były pewnego rodzaju powikłania po operacji przeprowadzonej 5-6 lat temu. 1. W badaniu miograficznym mięśni piszczelowych przednich czynność spoczynkowa denerwacyjna w postaci licznych fibrylacji. W mięśniu brzuchatym łydki po stronie prawej pojedyncze fibrylacje w spoczynku. 2. Redukcja amplitud potencjałów ruchowych nerwów strzałkowych i piszczelowych. Znaczny spadek amplitud w proksymalnych punktach stymulacji w okolicy głowy kości strzałkowej i dołu podkolanowego. 3. Prawidłowe parametry potencjałów czuciowych nerwów łydkowych. 4. Wydłużenie latencji fal F podczas stymulacji nerwu piszczelowego prawego i obu nerwów strzałkowych. Wniosek: neuropatia aksjonalna ruchowa nerwów piszczelowych i strzałkowych, współisniejące uszkodzenie aksjonalne korzeniowe prawdopodobnie na poziomie L4, L5, S1. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna będzie szersza diagnostyka neurologiczna, proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.