Co oznacza wynik EKG 27-latki?

Dzień dobry, Chciałabym skonsultowac z Panstwem wyniki badań. Mam 26 lat kiedys zdarzalo mi sie miec dosc czeste krowtoki z nosa i zaslabniecia ( lekarz to Ignprowal i powiedział, ze taka moja uroda, poniewaz wszystkie wyniki są idealnie książkowe ). Od niedawna wszystko to powrocilo, zdarza sie tez, ze moje serce pedzi gdzies jak oszalale nawet jak jestem w spoczynku. Zrobilam badania EKG. Lekarka stwierdzila, ze maszyna splatala figla i nie powinnam się przejmować stwierdzeniem : "należy rozważyć możliwość zawału przednio-przegrodowego - w odprowadzeniach V1 i V2 : zespół QS : ( typ III). Czas trwania zalamkow : P 112, PQ 154, QRS 78, QRST 388, T 160. Katy osi elektrycznych : P 66, QRS 26, QRS-T 32, T 42, J -. AMPLITUDY : V1 Q-8.0 R0.0 S0.0 R'0.0 S'0.0 J-0.1 P-1.4 T-1.4 QRS-81 R0 V2 Q-2.2 R0.7 S0.0 R'0.0 S'0.0 J0.1 P-0.7 T-0.3 QRS-18 R1 ODPROWADZENIA : V1 Q81 R0 S0 R'0 S'0 zwrot ujemny0 WPW0 S-T2 V2 Q65 R23 S0 R'0 S'0 zwrot ujemny72 WPW0 S-T0 P T QRS R Pokazalam wynik koledze, ktory studiuje kardiologie byl w szoku, ze to moje wyniki, ale kazal mi sie skonsultować z kims kto jest lepiej doświadczony. Problem polega na tym, ze w dalszym ciągu źle się czuje. Wykonałam w tamtym tyg badania krwi i okazuje się, że mam podniesione TSH 7,060 (moja mama miala operacje guzow na tarczycy i ma niedoczynnosc) i potas 5,48. Jakie badania jeszcze zrobic? Z kim skonsultować dolegliwości? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zdecydowanie nie powinna Pani zignorować tych dolegliwości. Powinna Pani być jak najszybciej skonsultowana przez endokrynologa i być może przez kardiologa. W razie jakichkolwiek niepokojących dolegliwości powinna Pani udać się na SOR. Jeśli chodzi o interpretację ekg nie jestem w stanie się do tego odnieść, ponieważ ekg oceniamy głównie na podstawie wyglądu poszczególnych załamków...