Co oznaczają kłucia w sercu przy nerwicy wegetatywnej?

Witam,moje degliwosci polegają na tym,że odczuwam prawie od 2 miesiècy doraźna kłucia serca i szybkie jego bicie,robiłam takie badania jak ekg kilkarotne,echo,morfologia wszystko wyszło dobrze,mam stwierdzoną newrwicę wegetatywną jednak ja żyję w ciągłym napièciu jak to możliwe że to przez nerwy,cały czas bojè się o serce mam napady lęków a im bardziej myślę o sercu tym bardziej odczuwam dolegliwości szybszy oddech,kłucie i bojè się,dodam jeszcze że ciągle jestem zmęczona. Co to może być?

Witam
Temat jest wielowątkowy i zbyt obszerny i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Nerwica wegetatywna oznacza, że występują dolegliwości ze strony somatycznej/np.bóle, kłucia, a badania medyczne wykazują stan normy./. Proponuję rozpoczęcie psychoterapii i przepracowanie swoich lęków, napięcia i stresu, które powodują wyżej opisane objawy.Uporządkowanie swoich emocji spowoduje ustabilizowanie pracy poszczególnych organów i wewnętrzny spokój.
pozdrawiam
Anna Szyda

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Witam, no przecież ma pani postawioną diagnozę - nerwica wegetatywna.
Takie są objawy wegetatywne.
Te objawy powodują lęki .
Te lęki powodują dodatkowy stres organizmu
Ten stres powoduje symptomy , takie jak u Pani
Te symptomy powoduję lęki i koło się zamyka
Radzę leczyć się psychoterapeutycznie, stosować odpowiednię dietę Nie pić alkoholu ani kawy tylko dużo wody, jeść dużo gorzkiej czekolady ( > 75% kakao) ostre potrawy.
Dużo warzyw. Zmniejszyć poziom stresu ( np. trening autogenny)
Pozdrawiam serdecznie