Co powinna zrobić osoba z żylakami przed długa podróżą?

Moja mama (53 lata) ma żylaki na nogach. W weekend czeka ją długa podróż autokarem. Nie ma już możliwości skonsultować się z lekarzem więc pytam Państwa : jaka profilaktykę można wprowadzić na ostatnią chwilę by zminimalizować ryzyko ewentualnych dolegliwości i powikłań związanych z powyższym? Aspiryna? Maść chłodząca? Maść na żylaki? Jakie konkretnie środki? Pozdrawiam, Katarzyna

Jeżeli nie ma Pani możliwości kontaktu z lekarzem to proponuję zakupić pończochy lub podkolanówki kompresyjne , Acard 75 mg 1x1 tabl. jakiś preparat z diosminą w dawce 1,0 g . w trakcie podróży starać się ruszać kończyną,pić dużo płynów, można też zastosować kompresję z bandaża kompresyjnego.