Co powoduje wysuszoną skórę na łokciach?

Witam, moja córka ma 10 miesięcy, od około 2 tygodni zaczęły pojawiać się u niej zmiany skórne. Dotyczy to głownie przedramion, łokci i zgięć na łokciach. Są to czerwone, suche i szorstkie plamy. Natłuszczałam kremami, oliwką i nic nie daje. Czym to może być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety opisywane objawy mogą mieć charakter uczuleniowy.

Proszę się zastanowić czy ostatnio w diecie dziecka nie pojawiło się coś nowego, jeżeli tak produkt ten należy na razie wycofać.
Może w ostatnim czasie zmieniła Pani stosowane kosmetyki do pielęgnacji, lub proszek do prania, płyn do płukania tkanin?

Wskazana jest wizyta u pediatry. Po zbadaniu i obejrzeniu zmian lekarz zdecyduje co jest przyczyną dolegliwości i jeżeli będzie taka konieczność zaleci konsultację ze specjalistą.

Pozdrawiam