Co znaczą moje wyniki badania INR?

Witam robiłam badania na układ krzepnięcia . Czy mogę prosić o interpretację wyników INR 0.99 norma 0.80-1.20 wskaźnik protrobinowy 101.00% norma 80.0-120.0 czas- 10.7- sek 8.64-12.96 Ast 17 norma < 34 dimery ilościowo 1214 norma 500

Lek. Paweł Szadkowski

Jedynym parametrem odbiegającym od normy są D-dimery. Nie są one parametrem swoistym, więc zależnie od Pani objawów czy dolegliwości, mogą świadczyć o czymś innym. Mogą być podwyższone w ciąży, przy infekcji, przy zawale serca, przy DIC i wielu innych schorzeniach.