Co znaczą wyniki USG tarczycy?

Proszę o pomoc w interpretacja wyniku usg tarczycy Tarczyca dwupłatowa,położona typowo ,niepowiększona,niejednorodnej echogeniczności ,drobnoplamiasta,bez zmian ogniskowych ze wzmożoną perfuzją przez miąższ tarczycy w normie w badaniu dopplerowskim ,nie można wykluczyć AZS płat prawy 12x15x47mm(v=4,7ml) cieśń 4 mm Płat lewy 14x16x44 mm(v=5,3ml)Węzły chłonne nie powiększone

Lek. Wojciech Zygmunt

Niejednorodna echogeniczność ze wzmożonym przepływem przez miąższ tarczycy to prawdopodobny obraz nacieku zapalnego, który może występować w chorobie Hashimoto lub chorobie Gravesa-Basedowa. Brak zmian ogniskowych oznacza, że nie wykryto guzków tarczycy. Zalecane jest dalsze leczenie pod kontrolą endokrynologa i badania hormonalne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.