Co znaczy bradykardia zatokowa w EKG?

Prosze o interpretacje wyniku EKG. Syn 19 lat mial operacje serca w wieku 3 miesiecy.VSD i Botalla. BRADYKARDIA ZATOKOWA BLOK PRAWEJ ODNOGO /120 MS CZAS ORS, DODATNI ORS N VI, 40 MS S N I/AVL/V4/V5/V6/ BLOK PRZEDNIEJ WIAZKI /ORS OS <=45,OR N I, RS N III ZAWAL SCIANY DOLNEJ /40 MS Q I/LUB ZMIANY ST/T N II/AVF/ PRAWDOPODOBNIE OSTRY NIEPRAWIDLOWE EKG SZCZEGOLNIE ZANIEPOKOIL NAS TEN ZAWAL ALE OGOLNIE CHODZI O INTERPRETACJE CALEGO WYNIKU. Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ

Lek. Michał Lenard

Opis wskazuje oprócz zawału na nieprawidłową elektryczną stymulację serca oraz zaburzenia w przewodnictwie. Możliwe, że konieczne będzie wszczepienie stymulatora. Wynik powinien być oceniony przez kardiologa, który zdecyduje o dalszym leczeniu. Pozdrawiam!