Czy będąc na antybiotyku mogę udać się do pracy?

Mam problemy z zatokami, a ostatnio nabawiłem się anginy ropnej. Najpierw miałem ospen, potem lekarz przepisał mi azitrox na 6 dni, który jutro kończę. Cały czas widzę ropę w gardle, co mnie niepokoi. Wiem, że lek ma przedłużone działanie, ale co w sytuacji, kiedy nadal będzie ta ropa? Czy będąc na antybiotyku mogę udać się do pracy na dzień?

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku anginy paciorkowcowej zakaźność wynosi 24h od wdrożenia skutecznej antybiotykoterapii, więc jedyne przeciwwskazanie do pracy to pani stan kliniczny (czyli ogólnie czy czuje się pani na siłach iść do pracy). O ewentualnych wskazaniach do zwolnienia decyduje oczywiście lekarz.