Czy derealizacja może objawiać zaburzeniem percepcji rzeczywistości w sferze intelektualnej?

Czy derealizacja/depersonalizacja może objawiać zaburzeniem percepcji rzeczywistości w sferze intelektualnej? Zdiagnozowano u mnie derealizację i depersonalizację 3,5 roku temu, wrażenia odrealnienia, "nieswoich kończyń" już nie mam. Ciągle czuję jednak, że w sferze intelektualnej pozostaje wiele zaburzeń percepcji. Czy da się na to zadziałać lekami działającymi na funkcje poznawcze?
Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od podłożą derealizacji i w przebigu jakich zaburzeń ono przebiega. Skuteczna może być terapia poznawczo-behawioralna (przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych) lub leki psychotyczne (np. w przebiegu schizofrenii).

W sferze poznawczej najlepiej działać metodami poznawczymi, a nie lekami. Dlatego też polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam