Czy dostanę antybiotyk czy wystarczą zwykłe leki zbijające stan podgorączkowy?

Witam, W czwartek rano obudziłam się z bólem gardła, wieczorem tego samego dnia dostałam temperatury 38.5 i utrzymawala się cała noc. W piątek doszedł katar i drapanie w gardle. W ciągu dnia temperatura dochodziła do 38, wieczorem znów prawie 39 podobnie jak w sobotę. Dopiero wczoraj drapanie w gardle ustalo i wszystko zaczęło się odrywać, ale temperatura 37.5 trzymała się cały dzień. Wieczorem spadła do 36.5. Dziś już piąty dzien i objawy prawie ustały tylko został lekki katar i ciągle podwyższona temperatura pomiędzy 37 a 37.3. Czy w związku z tym powinnam się udać do lekarza? Jeśli pójdę to czy dostanę antybiotyk czy wystarczą zwykle leki zbijajace stan podgoraczkowy? Bardzo proszę o odpowiedź Ola 28 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Wydaje się że to infekcja wirusowa (czyli bez antybiotyku), jednak do pełnej diagnozy konieczne jest badanie lekarskie, także w razie braku poprawy sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam