Czy drętwienie ręki może mieć związek z chorobami serca?

Czy drętwienie lewej ręki może być objawem choroby serca? Lekarz rodzinny stwierdził u mnie nadciśnienie i przepisał mi betablockery. Poszedłem do kardiologa, kazał betablockery odstawić przed podpięciem pod holter ciśnieniowy i holter EKG. Jestem 4 dzień na obniżonej dawce i czuje drętwienie ręki. Iść na SOR/wieczorną opiekę medyczną?

Lek. Wojciech Zygmunt

Drętwienie ręki jak najbardziej może mieć związek z chorobami serca, a konkretniej z dławicą piersiową lub ostrym zespołem wieńcowym. Zazwyczaj towarzyszy jej ból w klatce piersiowej, ale zdarza się także przebieg ubogoobjawowy. Zważywszy pana wiek, przyczyna ta jest mało prawdopodobna, jednakże jeżeli istnieje możliwość występowania zaburzeń rytmu serca, które są w trakcie diagnostyki i czuje się pan gorzej, polecałbym udać się do lekarza, aby przynajmniej zmierzyć ciśnienie i wykonać badanie EKG. Pozdrawiam i życzę zdrowia.