Czy krostki na stopie są oznaką grzybicy?

Dzień dobry. Od dwóch dni swędziały mnie stopy. Myłam, smarowałam kremem nivea, ale to nic nie dało. Między palcami zaczęła mi schodzić skóra. A na powierzchni stóp pojawiły się czerwone, bolące krostki. Dodam jeszcze, że chyba odparzyłam sobie stopy bo na piętach i dużych palcach skóra jest biała i miękka. Czy te krostki są oznaką grzybicy? Czy mogę stosować maść Clotrimazolum? Czy może jakieś inne środki na to pomogą? Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, mogą to być objawy grzybicy i w celu przypisania odpowiednich środków do stosowania zewnętrznego zalecam wizytę u ginekologa. Do tego czasu można stosować preparaty dostępne bez recepty.Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.