Czy lewa komora jest bardzo powiększona?
Dzień dobry proszę o interpretacje wyniku fizykalnie tony czyste szmer 1/6 wyrzutowy.rytm miarowy zatokowy 80 min normonogram.lewa komora o zaokrąglonym kształcie ef 49 % LV3,3/4,8;E/E13;MR Prawa komora w normie bez TR tapse 18 .Czy lewa komora jest dużo powiększona ? jakie są normy dla dzieci .Z góry dziękuje za odpowiedz .

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Czym różni się EKG od Holtera EKG?
EKG i holter EKG to badania serca. Czym się charakteryzują? Jakie są różnice między nimi? Na ten temat wypowiada się specjalista - kardiolog dr Piotr Gryglas.
Witam, szkoda że nie napisała Pani wieku dziecka. Wynik powinien zinterpretować lekarz prowadzący