Czy mam dalej brać ten lek mimo tych objawów?

Witam został mi przepisany przez lekarza psychiatre escipram wzielam 0.5 tabletki po niej mialam dziwne uczucie niepokoju jakies dziwne uczucie w klatce piersiowej dodatkowo mialam ?brac alpox na lek czy mam brac escipram dalej czy go odstawic

Witam! Escitalopram zaczyna działać po 2-4 tygodniach przyjmowania. W początkowej fazie leczenia może pojawić się coś w stylu niepokoju, ale to bardziej wynika z obawy przed przyjmowaniem "psychotropów". Nadmienię, że psychotropami nazywamy wszystko co wpływa na naszą psychikę, czyli można zaliczyć kawę, alkohol, tytoń i inne. Aby sprawdzić Escitalopram należy go brać dłużej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.