Czy mogę sobie tym pomóc?

Witam, mam 27 lat ,160cm. wzrostu i ważę 61 kg. Od jakiegoś czasu źle czuję się z swoim ciałem mam tak zwaną oponkę na brzuchu większe uda biodra i celulitis na nogach...postanowiłam coś z tym zrobić i zaczęłam ćwiczyć. Ćwiczę od miesiąca regularnie 4 razy w tygodniu około godziny na siłowni...odżywiam się chyba dość dobrze częstsze a małe posiłki wieczorem też staram się nie jeść ..czasami tez jeżdżę na basen....jednak nie zauważyłam jakiejkolwiek zmiany na moim ciele a nawet przytyłam.. czy to się kiedyś zmieni ?? Pracuje też na zmiany w nocne czy to też może mieć jakiś wpływ... chciałabym schudnąć i być bardziej że tak powiem umięśniona a nie jakiś tłuszcz i celulitis......Proszę o rade...Pozdrawiam
27 LAT ponad rok temu

Witam,

Niestety, aby nasze ciało stało się jędrne i szczupłe potrzeba więcej czasu niż tylko miesiąc. Utrata tkanki tłuszczowej jest to proces długotrwały, ale im dłuższy tym trwalszy, bez efektu jojo. Musi Pani również wiedzieć, że masa ciała nie jest całkowitym wyznacznikiem tego czy mamy nadwagę czy też nie. O nadwadze świadczy nadmiar tkanki tłuszczowej, a sprawdzi to Pani u dietetyka wykonując pomiar składu ciała. Masa mięśniowa waży bowiem więcej niż tłuszcz, dlatego odchudzając się, a jednocześnie intensywnie ćwicząc (zwłaszcza na siłowni) nasza tkanka tłuszczowa ulega zmniejszeniu, ale my tego nie widzimy patrząc na wagę. Proszę zatem się nie martwić, ale dalej konsekwentnie dążyć do celu.

Dodam, że według tego co Pani napisała, masa ciała wskazuje na normę. Dodatkowo mogę doradzić, że najlepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki oraz zdrowie jest odżywianie się według zdrowych zasad żywienia, które znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.