Czy możliwe są hemoroidy u 20-latki?

Gdy kucam, mój odbyt wygląda tak, jakbym miał hemoroidy (ale nie jestem pewny, czy to one). Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy kucam, normalnie nie. Nic nie boli, nie swędzi itp. Mam tak od kilku lat (niestety nie mam pojęcia ile). W ogóle mi to nie przeszkadza. Czy to może być coś groźnego? Czy to mogą być czegoś objawy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Choroby, które dają świąd odbytu to guzki krwawnicze, częsta jest również szczelina odbytu, choroby pasożytnicze czy wirusowe. Aby postawić jednak prawidłową diagnozę i włączyć odpowiednie leczenie niezbędna jest wizyta u lekarza. Być może już lekarz rodzinny będzie w stanie Panu pomóc.