Czy to może oznaczać, że mam tasiemca?

Dzień dobry chciałam się czy mam się obawiać tym że już minol rok odkąd połknęłam jaja tasiemca kupiłam w necie to na początku miałam uczucie nie dosytu głodu potem mdłości nudności i w kale były dużo białych odłamek i hemoroidy co nigdy nie miałam bo 5 miesiącach już tego nie miałam i ogółem tak mam że wogóle nie czuję głodu albo czuję nie uczucie sytości alibi podczas jedzenia przelewanie brzuchu i burczenie i brak sytości.przrz kilka miesięcy straszną wysypka na ramieniu plecach wszędzie teraz się uspokoiło i jest git a tak mocna była na.czy mam się obawiać Że jednak go mam taki dziwne uczucie też mam w brzuchu nie typowe.proszs o odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku, gdy połknęła Pani jaja tasiemca i nie podjęła po tym leczenia, najprawdopodobniej pasożyt bytuje w Pani organizmie, na co wskazywałyby zauważone przez Panią objawy typu: białe odłamki w kale (istnieje wysokie ryzyko, że są to wydalane tylne człony tasiemca), brak sytości, przelewanie w brzuchu, wysypka na ciele.

W związku z powyższym, zalecamy pilną wizytę u lekarza, który skieruje Panią na badania kału i na podstawie wyników dobierze odpowiednie leczenie.

Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat parazytoz, w czym pomocne może być przeczytanie poniższych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pasozytnicze

https://portal.abczdrowie.pl/odrobaczanie-objawy-leki-domowe-sposoby-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-charakterystyka-zarazenie-choroby-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej