Czy na pewno powinnam odstawić lek glucophage?

Witam, mam pytanie odnośnie leku glucophage. W lutym byłam w szpitalu na badaniach, wykryli u mnie niedoczynnosc tarczycy insulinoodpornosc dodam, ze byłam badana pod katem zaniku miesiączki. Miałam przepisane leki w tym glucophage mr 1000 na ta insulinoodpornosc i żeby pomógł mi również zrzucić kg. Moje pytanie, bo byłam 26 marca na wizycie kontrolnej lekarz kazał mi odstawić wszystkie leki mam tylko brać letrox na tarczyce, a co w przypadku gdy widziałam gołym okiem ze glucophage mi pomagał, kg ładnie szły w dół i tak ogólnie było lepiej. Czy naprawdę muszę odstawić ten lek czy mogę go przyjmować nadal ? Dziękuje z góry za odpowiedz

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli takie było zalecenie lekarza to radziłbym się do niego zastosować oraz zgłosić mu ewentualne niekorzystne objawy po odstawieniu. Pozdrawiam.