Czy należy wykonać jeszcze jedno zdjęcie rtg u 15-letniej córki?

Córka 15 lat miała robione prześwietlenie kolan trwało to pół godziny , osoba wykonująca rtg poinformowała mnie, że zdjęcie powinno dobrze wyjść. Po tygodniu otrzymałam telefon od ... z rtg, że lekarz wykonujący opis do tego zdjęcia potrzebuje jeszcze jedno zdjęcie. Czy skorzystać z innej placówki rtg? Co ze skierowaniem? Pomimo, że zapłaciłam za rtg bo wizytę miałam prywatną.

Lek. Michał Lenard

Należy wykonać jeszcze jedno prześwietlenie, może być w tej samej placówce. Można je zrobić na podstawie tego samego skierowania. Myślę, że nie powinni pobrać od Pani drugi raz opłaty za wykonanie prześwietlenia. Pozdrawiam!