Czy on bierze?

W ostatnim czasie zauważyłem nagłą zmianę zachowania mojego kolegi z pracy. Wcześniej był przygnębiony i bez chęci do życia – miał jakieś poważne problemy w domu, ale nie chciał o tym mówić. Ostatnio stał się nadpobudliwy, nawet drażliwy. Zauważyłem też, że ma problemy z koncentracją, ale pracuje za dwóch. Czy to tylko próba odreagowania stresu, czy on może coś bierze?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Marta Kucharczyk

Niestety, nie ma pewnych symptomów zażywania narkotyków. Objawy, jakie Pan przytacza, mogą świadczyć o stosowaniu psychostymulantów (najczęściej stosowanym jest amfetamina). Być może jednak nie ma Pan racji i Pana znajomy odreagowuje kłopoty w domu, rzucając się w wiar pracy. Robi tak wiele osób. Dla amfetaminy charakterystyczny jest spadek aktywności i samopoczucia po kilku godzinach niezwykłej aktywności. Jeśli rzeczywiście podejrzewa Pan kolegę o zażywanie amfetaminy, warto zwrócić uwagę, czy takie nagłe spadki aktywności u niego występują.