Czy picie piwa oczyszcza nerki?

Jest taka opinia wśród moich kolegów, że picie piwa oczyszcza nerki. Czy to prawda czy fałsz?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Piwo, ze względu na swoje działanie moczopędne, uznawane jest przez niektórych lekarzy jako środek leczniczy w kamicy nerkowej. Oczywiście mówimy o piwach niskoprocentowych. Warto jednak pamiętać, że spożywane w nadmiarze może uszkodzić wątrobę i nadmiernie obciążyć nerki.

Pozdrawiam.