Dlaczego mam taki problem z wagą?

nigdy nie miałam szczególnych problemów z wagą, nigdy też nie byłam na jako-takiej diecie (ważyłam zwykle 49/52 kg przy wzroście ok 164), natomiast od około roku tyję i to bardzo dziwnie. Mój brzuch z profilu wygląda, jakbym była w 4 miesiącu ciąży, jest totalnie okrągły i wielki, piersi też urosły mi o co najmniej dwa-trzy rozmiary (ciążę wykluczam, raz na jakiś czas dostaję mocnych-trwających dosłownie kilkadziesiąt sekund- skurczy brzucha, między okresem występują plamienia - nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ). Nie wiem już co robić, potrafię całymi dniami dostarczać w granicach 1000 kcal żeby tylko schudnąć, a nic nie pomaga. Proszę o pomoc, w tym momencie ważę ok 64kg, czyli o ponad więcej niż półtorej roku temu, czuję się źle sama ze sobą, zresztą jak tak dalej pójdzie to piersiami będę mogła przysłowiowo oplatać szyję, a mam dopiero 22 lata.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Przede wszystkim przestrzegałabym przed tzw. dietami 1000 kcal, które nie są korzystne dla organizmu, spowalniają metabolizm i utrudniają odchudzanie. Polecałabym wizytę u dobrego dietetyka, żeby dokładnie ocenić problem, a wcześniej może u ginekologa i endokrynologa, żeby wykluczyć problemy hormonalne.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka