Czy warto stosować syrop Megace?

Mam pytanie odnosnie syropu MEGACE. Jestem bardzo szczuply ok 70kg przy 190cm wzrostu. Przez ostatnich kilka lat zostalem przebadany gastrologicznie, endokrynologicznie itd a wciaz borykam sie z brakiem apetytu, ciaglymi mdlosciami, co ma przelozenie na moja wage. Jakis czas temu moj lekarz rodzinny powiedzial ze moglby mi zapisac syrop na apetyt Megace, mowil ze to nie zaden steryd i napewno mi pomoze, zasiegnalem opinii gastroenterologa i endykronologa potwierdzili ze to na apetyt i nie jest szkodliwe, natomiast znajomy lekarz chorob wewnetrznyhc. z naszego szpitala powiedzial zeby nie brac syropu Megace bo to steryd i ma mnostwo skutkow ubocznych. No i teraz nie wiem kogo sluchach, chcialbym sprobowac bo zalezy mi zeby wkoncu przytyc. Czy Megace mozna przyjmowac bezpiecznie? Bede wdzieczny za kazda odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Ten lek nie jest sterydem, a działanie niepożądane po jego stosowaniu występują dość rzadko. Jest stosowany w celu pobudzenia apetytu, może Pan podjąć kurację tym preparatem. Pozdrawiam!