Czy podane objawy związane są z refluksem żołądka?

Witam choruje na refluks zołądka biore leki 2 razy dzienne mesopral mam pieczenie bol w klate piersiowe skurcze jakby przehodziły przez klatke ból pleców i przy oddyhaniu odzuwam ból . Także choruje na skurczowe wypadanie płatka zastawki mitralnej i trojdzielnej wyszło na usg sera biore leki raz dziennie conor. Ekg wyszło dobrze, miałam tez przeswietlenie klatki piersiwej rok temu i tez ok. wyszło. I moje pytanie brzmi czy te objawy są związane z refluksem zołądka ze odzuwam je cały czas

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest bardzo prawdopodobne, że Pani objawy wynikają z refluksu. Tym bardziej, że badanie ekg wyszło w normie. Być może potrzebna jest modyfikacja leczenia choroby refluksowej. W związku z tym powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym.