Czy powinnam zastosować Betadine?

Z powodu II gr cytologii oraz zapaleń dróg mocz, lekarka zapisała mi Betadinę (12szt) + gynoflor (6szt). Gdyby to nie pomogło miałam zastosować Sumamed (3tab). 1 Rozpoczęłam od Sumamedu z powodu kolejnego zapalenia dróg mocz. Czy powinnam teraz zastosować Betadinę czy po antybiotyku to już zbędne? 2 Wg ulotek nie stosuje się Gynofloru z antybiot. ani w trakcie menstruacji, natomiast można w tych okolicznościach stosować provag, więc go używam. Czy zastosować następnie przepisany mi gynoflor?
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powinna Pani w pierwszej kolejności zastosować preparat Betadina. Nie mniej jednak teraz to już mało ważne. Jeżeli objawy nadal występują można zastosować przepisaną kurację. Lek Betadine w postaci globulek, zawiera substancję czynną jodowany powidon. Jodowany powidon jest związkiem kompleksowym jodu z powidonem - po zastosowaniu dopochwowo uwalnia jod. Jod działa na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne, wirusy, grzyby, a także niektóre pierwotniaki. Gynoflor i Provag to preparat zawierający bakterie fizjologicznie znajdujące się w układzie moczowo-płciowym. Stosuje się je do odbudowania prawidłowej flory bakteryjnej.