Czy powinnam zażywać tego typu lek w tak młodym wieku przy zwykłej tachykardii?

Mam 24 lata, od niespełna roku zażywam lek Concor Cor w najmniejszej dawce - 1,25 mg. Kardiolog zlecił przyjmowanie beta-blokera ze względu na lekka tachykardie - brak patologii w badaniu ultrasonograficznym, drobne odchylenia (napady tachykardii w nocy i „uskoki serca”) w holterze ekg. Nie podważając kompetencji lekarza chciałabym się poradzić, czy jednakże powinnam zażywać tego typu lek w tak młodym wieku przy zwykłej tachykardii? Czy nie szkodzi to sercu?

Nie tylko nie szkodzi sercu, ale pomaga. Jest to lek, który poprawia pracę serca, zmniejsza częstotliwość tętna i może być stosowany przewlekle.Jest to lek bezpieczny. Długość stosowania zależy od choroby i dolegliwości. Nie jest nigdzie powiedziane, że będzie pani musiała zażywać ten lek dożywotnio.