Czy przyczyną zmian w sposobie wypróżniania może być zmiana diety?

Witam, Od 2 miesięcy zmieniłam dietę w której głównym składnikiem są surowe warzywa i owoce (około 80%) resztę stanowią kasze, ryże itp.składniki. Od tego czasu zauważyłam zmianę w sposobie wypróżniania. Zazwyczaj następuje to rano (1 raz - maksymalnie 2 razy) lecz stolec jest "luźny"- przy czym nie jest to wodnista biegunka. Rano zazwyczaj piję koktajl warzywno-owocowy. Takich koktajli piję dziennie około 4.Pokarmów stałych przyjmuję mało. Czy przyczyną mojego problemu może być zmiana diety?

tak

Tak, dieta bogata w warzywa i owoce (szczególnie surowe) oraz duża ilość płynów i błonnika z pewnością jest przyczyną Pani problemu.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea