Czy takie wyniki mogą wskazywać na cukrzycę?

Czy te wyniki wskazują na cukrzycę? Na czczo 80,58 Po 1h 149,92 Po 2h 170,98

Interpretując sam wynik badania - jest to nieprawidłowa tolerancja glukozy - stan przedcukrzycowy. Natomiast konieczna jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, aby ustalić czynniki ryzyka cukrzycy, wykluczyć wtórne przyczyny podniesionego cukru, leki, itp.